logo

Jak skonfigurować sieć bezprzewodową w Windows 7

Dodał: Lewnad, 2010-10-20 15:12:33
komputerpcSkonfigurowanie sieci bezprzewodowej w Windows 7 sprowadza się do wykonania kilku prostych czynności. Jednak przed skonfigurowaniem sieci bezprzewodowej w systemie należy się zastanowić z jakiego źródła będzie pochodził Internet. W poradzie przedstawię sposób skonfigurowania sieci bezprzewodowej w Windows 7.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w Windows 7Pisząc na wstępie o źródle Internetu miałem na myśli urządzenie, które będzie propagowało sygnał na obszarze, gdzie będziemy korzystali z sieci. Porada jest skierowana do początkujących użytkowników dlatego wspomnę, że do połączenia będzie potrzebny router. Zakładam, że router został już skonfigurowany. W przypadku kiedy tak nie jest konfiguracja routera będzie czynnością poprzedzającą konfigurowanie sieci bezprzewodowej w Windows 7.

Wracając do tematu porady, w celu skonfigurowania sieci bezprzewodowej w Windows 7 należy uruchomić panel sterowania, a w nim wybrać opcję -> centrum sieci i udostępniania.

jak skonfigurować sieć bezprzewodową w windows 7
Rysunek 1 Zrzut ekranu przedstawia panel sterowania. Centrum sieci i udostępniania w tym przypadku znajduje się w drugiej kolumnie, druga pozycja od góry.


Następnie pojawi się okno, w którym znajdują się różnego rodzaju opcje sieciowe. Nas interesuje środkowa kolumna z łączem -> połącz z siecią.

jak skonfigurować sieć bezprzewodową w windows 7
Rysunek 2 Zrzut przedstawia kolejny etap w trakcie konfigurowania sieci bezprzewodowej w Windows 7.

Po kliknięciu we wspomniane łącze ukaże się kolejne okno przedstawiające dostępne sieci bezprzewodowe na obszarze, w którym się znajdujemy.

jak skonfigurować sieć bezprzewodową w windows 7
Rysunek 3 Zrzut ekranu przedstawia efekt kliknięcia łącza -> połącz z siecią. Po prawej stronie wyświetlone zostały dostępne sieci bezprzewodowe..

Wybieramy naszą sieć bezprzewodową i klikamy połącz. Po kliknięciu nastąpi połączenie z siecią bezprzewodową. W niektórych przypadkach konieczne będzie podanie hasła dostępu do połączenia. W takim przypadku należy zapytać administratora sieci jakie to hasło. Na tym etapie kończy się konfigurowanie sieci bezprzewodowej w Windows 7. Połączenie zostało ustanowione. Od tej chwili można korzystać z Internetu.
źródło: własne

Czcionki do worda :: Copyright © 2006 - 2015 www.komputerpc.pl :: Skrypty php

::funkcje.net ::Projektowanie maszyn przemysłowych ::portal psychologiczny ::Sufity napinane producent ::tani hosting
Jak Google wykorzystuje dane gromadzone podczas korzystania z witryn i aplikacji naszych partnerów