logo

Jak usunąć historię przeglądania?

Dodał: redakcja, 2011-04-25 23:38:40
komputerpcCzasami zdarza się, że nie chcemy aby ktoś przejrzał naszą historię przeglądania w przeglądarkach internetowych. W poradzie przestawimy jak usunąć historię przeglądania w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych.

Jak usunąć historię przeglądania?


Na pierwszy rzut pokażemy jak usunąć historię przeglądania w przeglądarce internetowej Internet Explorer 9. W celu usunięcia historii przeglądania należy kliknąć na narzędzia (Alt+X) i wybrać opcje internetowe. Następnie należy przejść do fragmentu podpisanego – Historia przeglądania kliknąć usuń i wybrać te elementy, które chcemy usunąć.

jak usunąć historię przeglądania
Rysunek 1 przedstawia okno usuwania historii przeglądania

Drugą przeglądarką, w której będziemy usuwali historię przeglądania jest Firefox w czwartej wersji. W celu usunięcia historii przeglądania w Firefoxie 4 należy kliknąć w lewy gónry róg okna i wybrać opcje. Wybieramy zakładkę prywatność klikamy w „Można wyczyścić całą aktualną historię przeglądania”. Wyświetli się kolejne okno, w którym wybieramy jakie elementy historii przeglądania mają zostanie wyczyszczone.

jak usunąć historię przeglądania
Rysunek 2 przedstawia okno usuwania historii przeglądania w Firefox 4

Trzecią i ostatnią przeglądarką, w której usuniemy historię przeglądania jest Opera w wersji 11. W celu usunięcia historii przeglądania należy kliknąć podobnie jak w Firefoxie w lewy górny róg okna i wybrać ustawienia, a następnie wyczyść historię przeglądania. Wyświetli się komunikat żądający potwierdzenia. Klikamy usuń i cała historia przeglądania odlatuje w niepamięć.

jak usunąć historię przeglądania
Rysunek 3 przedstawia okno z opcją usuwania historii przeglądania w przeglądarce Opera
źródło: własne

Czcionki do worda :: Copyright © 2006 - 2015 www.komputerpc.pl :: Skrypty php

::funkcje.net ::Projektowanie maszyn przemysłowych ::portal psychologiczny ::Sufity napinane producent ::tani hosting
Jak Google wykorzystuje dane gromadzone podczas korzystania z witryn i aplikacji naszych partnerów