logo

Nagłówek i stopka Word 2007

Dodał: redakcja, 2009-10-26 01:23:05
komputerpcPodczas tworzenia dokumentów w edytorze Word 2007 mamy potrzebę wstawienia daty lub nazwy dokumentu. W tym przypadku z pomocą przychodzą nagłówki i stopki, które można wstawić na każdej stronie. Dzięki temu numeracja stron oraz tytuł dokumentu będzie pojawiał się na każdej stronie automatycznie. Nagłówek i stopka są integralnymi elementami każdej strony.

W celu wstawienia nagłówka bądź stopki w dokumencie należy wybrać wstęgę Wstawianie. Następnie przechodzimy do sekcji nagłówek i stopka. Na poniższym zrzucie widzimy rozwiniętą listę po kliknięciu na nagłówek.


nagłówek i stopka


Jak widać oferowane są różne style nagłówka. Możemy wybrać jeden z przygotowanych przez twórcę oprogramowania oraz edytować ustawienia.


nagłówek i stopka


Powyższy zrzut ekranu przedstawia w jak prosty sposób można edytować nagłówki. Wystarczy, że klikniemy na wstawiony nagłówek lub stopkę i wprowadzimy interesującą nas treść.

W nagłówki i stopce można również umieszczać obiekty ClipArt dostępne w naszym komputerze.


nagłówek i stopka


Oprócz obiektów ClipArt można również umieścić swoją własną grafikę. Jeśli potrzebujemy umieścić datę na nagłówku w edytorze Word 2007 jest to także możliwe. Word 2007 udostępnia zmianę położenia nagłówka. W celu zmiany położenia nagłówka klikamy w sekcję Położenie na wstędze wstawianie podczas edycji nagłówka lub stopki.

Kiedy skończmy wprowadzać zmiany w nagłówku lub stopce klikamy na Zamknij nagłówek i stopkę.


nagłówek i stopka


Po kliknięciu w miejsce wskazane na powyższym zrzucie ekranu mamy gotowy nagłówek.
źródło: własne

Czcionki do worda :: Copyright © 2006 - 2015 www.komputerpc.pl :: Skrypty php

::funkcje.net ::Projektowanie maszyn przemysłowych ::portal psychologiczny ::Sufity napinane producent ::tani hosting
Jak Google wykorzystuje dane gromadzone podczas korzystania z witryn i aplikacji naszych partnerów