logo

Konta użytkowników w Windows 7

Dodał: redakcja, 2010-09-20 23:32:06
komputerpcKonta użytkowników w Windows 7 można ustawiać podobnie jak we wcześniejszych systemach firmy Microsoft. Konta użytkowników umożliwiają ochronę komputera przed osobami trzecimi. Przydaje się również w przypadku kiedy z jednego komputera korzysta więcej niż jedna osoba. W tym artykule przedstawię podstawowe informacje na temat kont użytkowników w Windows 7.

Konta użytkowników w Windows 7

Zarządzanie kontami użytkowników w systemie Windows 7 jest bardzo intuicyjne. Umożliwia tworzenie kont dla administratorów systemu oraz kont dla użytkowników, którzy nie potrzebują do pracy uprawnień administracyjnych. Ekran główny kont użytkowników znajduje się w panelu sterowania -> konta użytkowników.konta użytkowników w windows 7
Na powyższym zrzucie ekranu przełączyłem widok na małe ikony. Element konta użytkowników w Windows 7 jest zaznaczony wypełnieniem w lewej kolumnie.


Kiedy wybraliśmy już element konta użytkowników w panelu sterowania ukaże się kolejne okno przedstawiające Twój profil. We własnym profilu możesz wykonać takie czynności jak:

 • Zmiana hasła

 • Usunięcie hasła

 • Zmiana obrazu wyświetlanego podczas logowania

 • Zmiana nazwy własnego konta

 • Zmiana nazwy własnego kontakonta użytkowników w windows 7
Powyższy zrzut przedstawia konta użytkowników w Windows 7 oraz możliwości jakie są dostępne z tego poziomu.


W głównym oknie własnego profilu w lewej kolumnie znajdują się także inne opcje przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych w administrowaniu kontami użytkowników. Lewa kolumna zawiera takie funkcje jak:

 • Powrót do strony głównej panelu sterowania

 • Zarządzanie poświadczeniami – jest to magazyn, który zawiera wszystkie loginy i hasła użytkowników korzystających z komputera

 • Utworzenie dysku resetowania hasła – przydatna funkcja w przypadku kiedy zapomnimy hasła do własnego konta.

 • Połączenie identyfikatorów w trybie online – funkcja ułatwia udostępnianie zasobów dyskowych w sieci oraz nawiązywanie połączeń z innymi komputerami

 • Skonfigurowanie zaawansowanych właściwości profilu użytkownika – jak sama nazwa wskazuje w tym miejscu można ustawić zaawansowane właściwości dla wybranego profilu

 • Zmiana zmiennych środowiskowych – w tym miejscu zmieniamy różnego rodzaju ścieżki dostępu do kluczowych plików w naszym systemie. Jeśli nie orientujesz się w tym temacie lepiej nic tam nie zmieniaj


Konta użytkowników w Windows 7 można podzielić na dwa typy:

 • Administrator

 • Użytkownik standardowy


Administrator ma dostęp do wszystkiego, co znajduje się na komputerze. W przypadku kiedy pliki innego użytkownika są chronione hasłem administrator musi je podać a otrzyma dostęp. Poza tym administrator może tworzyć nowe konta użytkowników w Windows 7 nadając im hasła oraz loginy.


konta użytkowników w windows 7
Powyższy zrzut przedstawia uprawnienia jakie posiada administrator w zarządzaniu kontami użytkowników w Windows 7.


W przypadku kiedy nie mamy uprawnień administratora w zarządzaniu kontami użytkowników w Windows 7 nie możemy tworzyć nowych kont. Do dyspozycji mamy tylko własny profil, w którym można zmienić hasło lub nazwę konta.


konta użytkowników w windows 7
Powyższy zrzut ekranu przedstawia okno w którym można utworzyć nowe konta użytkowników w Windows 7.


W przypadku kiedy chcemy utworzyć nowe konta użytkowników w Windows 7 z poziomu użytkownika standardowego system poprosi o hasło administratora.

Zastrzeżony jest również dostęp do katalogów innych użytkowników. Katalogi innych użytkowników systemu Windows 7 znajdują się w komputer -> dysk gdzie zainstalowany jest system Windows 7 (przeważnie C:) -> użytkownicy.

Konta użytkowników w Windows 7 – podsumowanie

Obsługa kont użytkowników w Windows 7 nie powinna sprawić problemów początkującym użytkownikom. Cały interfejs zawarty w panelu sterowania jest bardzo czytelny i łatwy w obsłudze.
źródło: własne

Warto przeczytać:

Komentarze

twuj stara
twuj papcia

Nick:

Treść komentarza:

Filtr:

Czcionki do worda :: Copyright © 2006 - 2015 www.komputerpc.pl :: Skrypty php

::funkcje.net ::Projektowanie maszyn przemysłowych ::portal psychologiczny ::Sufity napinane producent ::tani hosting
Jak Google wykorzystuje dane gromadzone podczas korzystania z witryn i aplikacji naszych partnerów