Tym razem do naszej redakcji trafił nieco inny sprzęt niżeli komputerowy. Firma Xblitz udostępniła nam alkomat oznaczony symbolem Alcontrol Ultra. Zastanawiacie się pewnie, co można pisać o alkomacie, ale coś można. Zachęcamy do dalszej lektury, co tu dużo pisać, krótkiej recenzji alkomatu Xblitz Alcontrol Ultra.

Alkomat Xblitz Alcontrol Ultra – wygląd

         Alkomat w wykonaniu Xblitz to bardzo niepozorne urządzenie. Cała elektronika jest zamknięta w czarnym plastiku o nieregularnym kształcie (poniżej zdjęcie). Przedni panel urządzenia został wyposażony w wyświetlacz informujący o promilach i przygotowaniu urządzenia do pracy. Pod wyświetlaczem znajdują się trzy diody informujące o gotowości do pracy, słabej baterii oraz o zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W lewej części znajduje się miejsce na zamontowanie ustnika z zestawu, natomiast na prawym boku znajduje się głośnik. Na tylnej klapie znajduje się miejsce na zamontowanie baterii 9 V.

Alkomat Xblitz Alcontrol Ultra – działanie

            Alkomat Xblitz Alcontrol Ultra jest bardzo prostym urządzeniem, które obsłuży każdy. Przed pierwszym użyciem warto zajrzeć do instrukcji, aby zapoznać się z komunikatami wyświetlanymi na wyświetlaczu. Po uruchomieniu alkomatu musimy poczekać około 20 sekund na nagrzanie się sensora, który bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie na wyświetlaczu urządzenie pokazuje ilość przeprowadzonych badań. Po wyświetleniu komunikatu o gotowości dmuchamy chwilę w ustnik. Na samym końcu cieszymy się, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosła zero.

Należy dodać, że Xblitz Alcontrol Ultra jest fabrycznie skalibrowany na 500 badań, producent bezpłatnie skalibruje alkomat przez rok od momentu zakupu. Badanie odbywa się przy wykorzystaniu platynowego sensora elektrochemicznego. Sensor elektrochemiczny posiada większą dokładność niż sensor półprzewodnikowy.

Alkomat Xblitz Alcontrol Ultra – co w zestawie?

            Wraz z alkomatem Alcontrol Ultra w skład zestawu wchodzą trzy ustniki, bateria 9 V oraz etui, które uchroni alkomat przed uszkodzeniami.

Alkomat Xblitz Alcontrol Ultra – podsumowanie

            Recenzja krótka, tak więc i samo podsumowanie będzie krótkie. Alkomat Xblitz Alcontrol Ultra to urządzenie, które każdy powinien posiadać. Wystarczy 20 sekund na przeprowadzenie badania i wiemy czy możemy wsiąść za kierownicę po zakrapianych urodzinach.

https://xblitz.pl/produkt/alkomat-xblitz-alcontrol-ultra/