Posiadacze komputerów w czasie ich użytkowania napotykają na wiele problemów. Problemami tymi są awarie sprzętu, oprogramowania, wirusy, włamania hakerów. 
Jeżeli posiadamy komputer gotowy do użytkowania w internecie powinniśmy upewnić się, że jest on odpowiednio zabezpieczony. Pierwszy krok jaki powinniśmy uczynić to sprawdzenie czy posiadamy wszystkie aktualne aktualizacje dla systemu, który używamy (Informacje te można uzyskać na stronach internetowych). 


Po wykonaniu czynności opisanych wyżej dobieramy dla siebie oprogramowanie antywirusowe. Na rynku jest wiele tego rodzaju programów, dlatego należy zapoznać się z ofertą w sieci (osobiście polecam oprogramowanie ze strony www.avast.com). 
Dobór odpowiedniego antywirusa to nie wszystko z czym musisz się uporać. Ważnym elementem każdego zabezpieczenia jest skonfigurowanie naszego antywirusa. Nie sposób opisać w jaki sposób to zrobić, gdyż każde oprogramowanie jest indywidualne. 
Należy zwrócić także uwagę na to czy program antywirusowy oferuje ochronę naszej poczty, ale nie tylko. Ważnym elementem jest tzw. Firewall czyli zapora ogniowa. Dzięki niej komputer jest chroniony przed atakami przebiegłych hakerów. 

Po zrealizowaniu w/w czynności Twój komputer będzie w miarę dobrze zabezpieczony. Pamiętaj, że nigdy nie uzyskasz stu procentowej ochrony. Aby utrzymywać bezpieczeństwo na w miarę wysokim poziomie musisz śledzić świat internetu i zabezpieczeń. 

Przydatne linki: 
http://www.mks-vir.com.pl/ 
http://www.avast.com/