Na naszym redakcyjnym biurku pojawił się kolejny sprzęt do recenzji - kamera sportowa 4K Manta MM9359. Kamera została wyposażona, m.in. w stabilizację obrazu, ale nie tylko. W dalszej części naszej recenzji znajdziecie informacje, co wchodzi w skład wyposażenia, jak również plusy i minusy, jakie pojawiły się w trakcie dwumiesięcznego użytkowania kamery sportowej Manta MM9359. Zapraszamy do dalszej lektury.

Kamera sportowa Manta MM9359 - design

Manta MM9359 trafiła do nas w bardzo solidnym opakowaniu. Po rozpakowaniu, naszym oczom ukazała się żółto-czarna kamera sportowa. Na przednim panelu kamery znajduje się obiektyw, przycisk do uruchomienia kamery oraz informacja o uruchomieniu łączności bezprzewodowej.

W tylnej części kamery znajduje się 2-calowy wyświetlacz TFT. Lewy bok kamery został zaopatrzony w dwa przyciski do sterowania urządzeniem, natomiast prawy bok kamery w slot na kartę pamięci oraz złącze mini USB.

Kamera sportowa Manta MM9359 - wady i zalety

Kamerka była testowana przez okres około dwóch miesięcy. W tym czasie jeden z naszych testerów wymienił następujące wady MM9359. Pierwszą z nich jest brak możliwości obrotu obrazu, co powoduje ograniczenie mocowania kamery tylko do jednej pozycji na kierownicy. Kolejnym problemem jest mało ergonomiczny uchwyt, który montujemy do kierownicy, czy też do innego miejsca. Nasz tester zwrócił także uwagę na brak informacji o kończącej się baterii, co powoduje brak możliwości podłączenia powerbanka (o ile taki posiadamy), aby mieć ciągłość nagrywania filmu. Bateria, która zasila MM9359 zasila kamerę przez okres około 2 godzin. Do tego należy również wspomnieć o mikrofonie, który jest średniej jakości i o słabo widocznej diodzie informującej o nagrywaniu. Sam mikrofon zbiera głównie dźwięk toczących się opon i pracy osprzętu roweru. Inne dźwięki zbierane są tylko z przed kamery. To, co dzieje się za MM9359 jest praktycznie niesłyszalne.

Przyszedł czas na zalety. Kamera sportowa Manta MM9359 jak na kamerę tego typu rodzaju ma bardzo małe gabaryty. Jedną z największych zalet jest wodoszczelność całej konstrukcji. W tym miejscu należy dodać, że za wodoszczelność odpowiada specjalna obudowa dostarczana przez producenta wraz z kamerą. Kamera w obudowie wodoszczelnej została poddana warunkom atmosferycznym, ale również zanurzona we wiadrze wody. Test przebiegł bez zarzutu, całość sucha. Materiały wideo są zapisywane w formacie mp4, który jest obsługiwany przez większość aplikacji do obróbki wideo.

Niewątpliwie zaletą jest także duża rozdzielczość nagrywanego obrazu. W modelu Manta MM9359 jest to 4K. Oprócz tego producent dokłada sporą ilość akcesoriów począwszy od uchwytów, a skończywszy na ładowarce.

Kamera sportowa Manta MM9359 - czy warto kupić?

Dla osób, które poszukują czegoś na początek, kamera sportowa Manta MM9359 jest idealnym rozwiązaniem. Na poniższym filmie widać jakość kręconego materiału. Możliwość komunikacji kamery z tabletem lub smartfonem za pośrednictwem przygotowanej aplikacji zdecydowanie przyśpiesza konfigurację MM9359. Warto dodać, że komunikacja odbywa się bezprzewodowo.

 

Kamera sportowa Manta MM9359 - podsumowanie

Mimo tych kilku wad jakie występują przy Manta MM9359 śmiało można powiedzieć, że jest to dobry produkt. Taka ocena wynika z faktu, że rozwiązania znanej konkurencji są dużo droższe, a zakres oferowanych funkcji nie odbiega aż tak bardzo od tego, co mamy w MM9359.

{jcomments on}