Podczas pisania różnego rodzaju tekstów na okazje wymagające bardziej uroczystego zaprezentowanie własnego przemówienia czy też zwykłego upiększenia tekstu chcemy użyć innej ładniejszej czcionki. W tym celu należy zainstalować czcionkę. W poradzie przedstawię jak zainstalować czcionkę w systemie Windows. 

Jak zainstalować czcionkę?

W celu zainstalowania czcionki w systemie Windows w pierwszej kolejności należy pobrać czcionkę z sieci lub innego źródła. Wchodzimy pobieramy czcionkę, zapisujemy w takim miejscu aby był do tego szybki dostęp. 

Tak jak widać na powyższym zrzucie ekranu ja zapisałem czcionkę na pulpicie. W celu zainstalowania czcionki należy wypakować ją klikając prawym klawiszem -> wyodrębnij wszystkie -> wyodrębnij. 

Następnym krokiem w procesie instalacji czcionki jest kliknięcie prawym klawiszem myszy na rozpakowaną czcionkę i kliknięcie zainstaluj. 

Po wykonaniu tej czynności czcionka jest zainstalowana w systemie Windows. Tak jak widać zainstalować czcionkę w systemie Windows nie jest trudno, ale trzeba znać sposób wykonania instalacji.