Głośniki Logitech Z110 oferowane przez szwajcarskiego producenta akcesoriów komputerowych to rozwiązanie przeznaczone dla mobilnej części naszego społeczeństwa. Logitech Z110 charakteryzują się niewielkim rozmiarem oraz brakiem tradycyjnego zasilania, co ma duże znaczenie podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

 Logitech Z110 – wygląd zewnętrzny

Logitech przyzwyczaił nas już do niecodziennego wyglądu swoich produktów. Identycznie ma się sprawa z głośnikami Logitech Z110. Producent dołożył starań i umieścił w swojej ofercie całkiem zgrabne głośniki. 

Testowany przez nas egzemplarz posiada obudowę wykonaną z białego, matowego plastiku, który z czasem łapie ślady kurzu i wtedy niestety trzeba go przetrzeć wilgotną ściereczką. Niewątpliwe głośniki spodobają się osobom lubiącym się wyróżniać. Białe wykonanie z czarną wstawką na przodzie składa się w idealną całość. Do gustu nie przypadła nam dioda informująca użytkownika o podłączeniu zasilania. Producent mógł bardziej przemyśleć ten element w swoim produkcie. W Logitech Z110 zabrakło nam także osłony na same głośniki. W trakcie podróży czy też przenoszenia ich z miejsca na miejsce łatwo jest je uszkodzić, nie wspominając o ciekawszym wyglądzie, jaki zyskałyby głośniki. 

Logitech Z110 od strony technicznej

Logitech Z110 zrobiły na nas dobre pierwsze wrażenie. Od razu po rozpakowaniu ich z opakowania podłączyliśmy je do komputera i to tyle z samej instalacji. Wszystko zawdzięczamy złączu USB 2.0, w które zostały wyposażone głośniki. Do poprawnego działania głośniki nie potrzebują też żadnego dedykowanego oprogramowania, co pozwala je podłączyć praktycznie do każdego urządzenia, jakie mamy pod ręką. Połączenie ze źródłem dźwięku odbywa się za pomocą tradycyjnego wtyku Mini-jack 3,5 mm. 

Producent zadbał także o stabilne położenie (a przynajmniej tak powinno być) Logitech Z110 stosując na spodzie głośników gumowane wstawki działające antypoślizgowo. Jednak po małych testach stwierdziliśmy, że pomagają one w bardzo małym stopniu. Głośniki i tak poruszają się po biurku. Na tylnej części głośników znajdują się specjalne uchwyty umożliwiające zwijanie nadmiaru kabli. W rozwiązaniu oferowanym przez producenta zabrakło nam regulatora głośności. Ściszanie i pogłaśnianie odbywa się programowo przez odtwarzacz muzyki w naszym systemie operacyjnym. Regulacja głośności pojawia się w modelu wyższym Z120. 

Przejdźmy teraz do efektów dźwiękowych, jakimi uraczyły nas omawiane głośniki. Logitech Z110 grają jak na tego typu sprzęt dobrze. W trakcie słuchania muzyki słyszalna jest głębia dźwięku jak i niskie tony przy muzyce bardziej wyskokowej. Nie spodziewajcie się basu powodującego drżenie biurka . Jeśli chodzi o materiały wideo zestaw Logitech Z110 jest idealnym rozwiązaniem. Filmy ogląda się przyjemnie i żadnego wsłuchiwania nawet w głośnym pomieszczeniu. Pierwsze problemy pojawiają się w momencie, kiedy rozkręcimy regulator na maksa. Usłyszymy wtedy różnego rodzaju trzaski i warczenie głośników, które po prostu się nie wyrabiają. 

Na sam koniec wspomnimy jeszcze o mocy głośników. Producent zamontował w urządzeniu dwa głośniki o mocy 1,2 W. Do pudełka dokłada instrukcje obsługi oraz informację o ograniczonej gwarancji, która wynosi dwa lata. 

Podsumowanie

Podsumowując ten krótki test głośników Logitech Z110 warto dodać, że sprzęt za kwotę 59 złotych jest wart tej ceny. Solidne wykonanie połączone z ciekawą stylistyką przyciągną uwagę nie jednej osoby, która nie wyobraża sobie codzienności bez swojej ulubionej muzyki.