Logitech Speaker System Z623 to kolejna propozycja dla osób, które nie mogą żyć bez muzyki, ale warunki mieszkaniowe nie pozwalają im na rozmieszczenie sprzętu z tzw. prawdziwego zdarzenia. Zestaw Z623 nie tylko ciekawie się prezentuje, ale równie dobrze gra. Czy w Logitech Speaker System Z623 czegoś brakuje? Oczywiście, że tak, ale tego dowiecie się czytając dalszą część niniejszej recenzji.

 

Logitech Speaker System Z623 – wygląd i wykonanie

Logitech Speaker System Z623 trafiły do nas na samym początku tygodnia więc z napisaniem tej recenzji zabraliśmy się po około tygodniu codziennego korzystania. Jedną z pierwszych cech zestawu, która zwróciła naszą uwagę to spora waga, co już można uznać za plus, gdyż może to sugerować o sporym wzmacniaczu. Jednak o tym później. Po rozpakowaniu zawartości kartona naszym oczom ukazały się dwa dosyć sporych rozmiarów głośniki satelitarne wykonane w całości z matowego czarnego plastiku z siatką ochronną głośników. Kolejnym elementem składowym zestawu był subwoofer, który było nieco ciężko wyciągnąć. Głośnik basowy podobnie jak satelity też został wykonany w czarnym kolorze. Z jednej strony głośnika znajduje się wylot powietrza natomiast na ścianie obok głośnik, który także jest osłonięty metalową siatką. 

Jedną z rzeczy, które naszym zdaniem mogły by być lepiej wykonane jak na głośniki z tej półki cenowej to kabel od jednego z głośników satelitarnych, który jest zbyt sztywny i ordynarny w stosunku do pozostałych elementów wyposażenia. Dodatkowo Logitech Speaker System Z623 nie otrzymał pilota. Wracając do kwestii wyglądu warto dodać iż głośniki satelitarne posiadają kształt piramidy ze ściętym czubkiem. Czy są one ładne czy nie to kwestia gustu. Naszym zdaniem są ciekawe. 

Na sam koniec dodamy, że kable łączące zostały również wykonane w kolorze czarnym.

Logitech Speaker System Z623 – co zrobiło na nas wrażenie?

Logitech Speaker System Z623 przede wszystkim świetnie się prezentuje. Jednak od strony technicznej śmiało można stwierdzić, że cały zestaw spisuje się na piątkę z plusem. W dalszej części powiemy dlaczego Z623 nie dostały szóstki. 

Głośniki testowaliśmy przez okrągły tydzień od momentu jak do nas dotarły. Dwie kolumny satelitarne rozstawiliśmy po bokach jednego z komputerów, a głośnik basowy schowaliśmy w ciemny kąt jako, że mamy bardzo mało wolnego miejsca. Pierwszym problemem na jaki napotkaliśmy do dosyć sztywny kabel, który podłączamy do głośnika basowego od jednej z satelit. Głośnik satelitarny po prostu nam się przesuwał. Kolejną kwestią na minus jest trochę za krótki kabel do podłączenia drugiego głośnika satelitarnego. W redakcji rozstawiliśmy jeden od drugiego w odległości około 1,5 m i kabelek ledwo starczył. Ponadto testowany przez nas zestaw podczas regulacji głośności trzeszczy. Prawdopodobnie to jakaś usterka potencjometra. Prześledziliśmy w tym celu opinie innych użytkowników w sieci i jest to częsta przypadłość Logitech Speaker System Z623. Na koniec dodamy jeszcze fakt iż zestawu nie można zawiesić na stojakach i na ścianie. Satelity nie posiadają żadnych miejsc, gdzie można by przykręcić cokolwiek. 

Oprócz powyższych minusów nie dostrzegliśmy większych rażących, które zdecydowały by o nie kupowaniu tego zestawu. Przejdźmy teraz do kilku parametrów technicznych. Na stronie producenta możemy wyczytać, że cały zestaw posiada aż 200 watów mocy. W rzeczywistości mocne brzmienie jak i sama głośność są rewelacyjne. W trakcie oglądania filmów i słuchania muzyki brzmienie jest na wysokim poziomie. Zdarzało się czasami, że w głośnikach zabrakło wyższych pasm, ale to tylko przy muzyce wręcz operowej. Dla osób lubiących mocny bas Logitech Speaker System Z623 to strzał w dziesiątkę. 

Na plus należy także zaliczyć możliwość regulacji basu na głośniku satelitarnym. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze niż to (na głośniku basowym) spotykane w starszych wersjach głośników tego producenta. Szwajcarzy zaskoczyli nas także możliwością podłączenia zewnętrznego źródła zasilania bezpośrednio w głośniku satelitarnym. Dodatkowo znajduje się na nim gniazdo do podłączenia słuchawek. Zestaw Z623 uzyskał także certyfikat THX, co potwierdza wysoką jakość dźwięku. 

Na głośniku basowym znajduje się także kolejny szereg złącz. Źródło dźwięku możemy podłączyć z pomocą popularnego miniJacka lub też kabli Chinch. Zabrakło nam możliwości podłączenia dźwięku za pomocą kabla optycznego, co pozwoliłoby uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Zasilanie nie wymaga zewnętrznego zasilacza. 

Czy warto kupić Logitech Speaker System Z623?

Zestaw spełni wymagania większości użytkowników. Mimo kilku wad produktu Logitech kolejny raz się postarał i posiada w ofercie zestaw godny uwagi. Osoby, które liczą na dźwięk niczym z kina domowego mogą się trochę zawieść po zakupie. Zaznaczamy, że jest to zestaw 2.1 więc dźwięku przestrzennego nie ma. Ceny Logitech Speaker System Z623 zaczynają się od 519 złotych w sieci. 

Podsumowanie

Logitech Speaker System Z623 to zestaw stworzony głównie dla osób, które nie posiadają zbyt dużo wolnej przestrzeni na ulokowanie zestawu audio z prawdziwego zdarzenia. Szwajcarski producent wyszedł na przeciw oczekiwaniom takich użytkowników i udostępnił zestaw, który z całą pewnością cieszy zarówno oko jak i ucho.