Do naszej redakcji trafiły kolejne głośniki firmy Logitech. Tym razem jest to model oznaczony symbolem Bluetooth Speakers Z600, który jak z samej nazwy wynika, łączy się z źródłem sygnału przy wykorzystaniu technologii Bluetooth. To, co wyróżnia Logitech Bluetooth Speakers Z600 to bezprzewodowa łączność oraz stylowy wygląd. Ponadto użytkownicy Logitech Bluetooth Speakers Z600 polubią zestaw za łatwość obsługi. Zachęcamy do dalszej lektury.

Logitech Bluetooth Speakers Z600 – wygląd

Logitech Bluetooth Speakers Z600 to przede wszystkim urządzenie dobrze komponujące się z otoczeniem. Tak jak widać na poniższym zdjęciu zestaw wyróżnia się w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań tego producenta, ale również i innych. Całość została wykonana z tworzywa sztucznego. Kolumny oplecione są materiałem, który z dalszej odległości sprawia wrażenie jakby kolumny były wykończone aluminium. Na tyle Z600 znajdziemy niezbędne przyciski umożliwiające uruchomienie zestawu. Na górze jednego z głośników znajdziemy panel dotykowy umożliwiający regulację głośności. Do naszej dyspozycji otrzymaliśmy zestaw z białym wykończeniem. Na rynku dostępne są jeszcze wydania z fioletowym wykończeniem. 

W zestawie znajdziemy także białe przewody oraz przewód umożliwiający przewodowe podłączenie zestawu do źródła sygnału. 

Logitech Bluetooth Speakers Z600 – codzienne korzystanie

Z pewnością wielu z Was zadaje sobie pytanie czy zestaw, który kosztuje około 700 złotych będzie grał na poziomie chociażby zestawu w podobnej cenie, czyli – Logitech Speaker System Z623, który gościł już w naszej redakcji. Chociaż ceny są bardzo podobne to jakość odtwarzanego dźwięku jest niestety różna. Logitech Bluetooth Speakers Z600 posiadają, co prawda niewielkie głośniki odpowiedzialne z tony niskie na spodzie, ale przy głośnej muzyce zaczynają po prostu nie wyrabiać. 

Kolejną kwestią jest zasięg połączenia bezprzewodowego. Według producenta jest to około 10 metrów. Sprawdziliśmy to. W rzeczywistości zasięg kończył nam się około 8 do 9 metrów. Dodamy także, że sygnał musiał pokonać przeszkody w postaci czterech ścian. Jak na takie warunki zestaw poradził sobie doskonale. 

Logitech Bluetooth Speakers Z600 podłączyliśmy także do telewizora przez kabelek dołączony do zestawu. W tym przypadku konfiguracja jest jeszcze prostsza niż podłączenie przez smartfon czy tablet. Jedną wadą są zaślepki na tyle głośnika, które trzeba wycisnąć czymś cienkim, np. igłą lub też wykałaczką. Do zestawu można się podłączyć także za pomocą dołączonego nadajnika bluetooth, który wkłada się do portu USB. Następnie w menu dźwięk w panelu sterowania musimy wybrać inne źródło odtwarzania. 

Sterowniki do obsługi nadajnika w systemie Windows 7 oraz Windows 8 instalują się automatycznie. Niewielką wadą zestawu jest przewód zasilający, który pozwala na rozstawienie kolumn w odległości jedynie dwóch metrów. Przy większych telewizorach może pojawić się problem.

Logitech Bluetooth Speakers Z600 – czy warto kupić?

Logitech Bluetooth Speakers Z600 to zestaw dla osób, które lubią się wyróżniać, a cena, za jaką trzeba kupić sprzęt nie gra roli. W rozwiązaniu proponowanym przez Szwajcarów płacimy przede wszystkim za niecodzienną stylistykę, technologię w postaci transferu dźwięku za pomocą Bluetooth oraz wysokiej jakości sprzęt jak na zestaw tego typu. W momencie pisania naszej krótkiej recenzji Logitech Bluetooth Speakers Z600 kosztowały od 519 do 650 złotych. 

Podsumowanie

Przedstawione wyżej rozwiązanie sprawdzi się w połączeniu z osobami, które bardzo często są w ruchu i nie mogą korzystać ze stacjonarnych rozwiązań. Rozwiązanie proponowane przez Logitech docenią z pewnością osoby zajmujące się szkoleniami i prezentowaniem różnego rodzaju treści w kilkudziesięciu osobowych grupach.