Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości firmy Ultrasone otrzymaliśmy słuchawki, które zostały oznaczone symbolem Signature PURE. Nowy model charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz brzmieniem, które może zaskoczyć niejedno ucho. Czy słuchawki Ultrasone Signature PURE są wstanie konkurować z innymi w swojej cenie? Czy może są lepsze?

Słuchawki Ultrasone Signature PURE – wygląd

Słuchawki Ultrasone Signature PURE dotarły do nas w ekologicznym opakowaniu kartonowym. Wewnątrz znajduje się etui wykonane z tworzywa sztucznego z kieszonką na zamek błyskawiczny. Środek etui został wykonany z delikatnego futerka, aby zapewnić jak największą ochronę samych słuchawek.

Słuchawki były umieszczone we wspomnianym etui. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu jest bardzo pozytywne. Pady słuchawek zostały obszyte materiałem podobnie jak kabłąk. Pozostałe elementy są plastikowe, koloru czarnego tak jak widać to na poniższym zdjęciu.

Zarówno na lewej jak i prawej słuchawce znajduje się logo wraz z modelem słuchawek. Lewa słuchawka na krawędzi dysponuje wejściem na wtyczkę 3,5 mm.

Słuchawki Ultrasone Signature PURE – jak brzmią i leżą na uszach?

Nowy model niemieckiej firmy charakteryzuje się bardzo wyraźnym dźwiękiem. Dobrze słychać zarówno pasmo wysokie jak i średnie. W przypadku niskich tonów nie można się przyczepić. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nie są to słuchawki z najwyższej półki i Signature PURE też tak nie grają.

Przejdźmy teraz do komfortu używania. Całość bardzo dobrze przylega do uszu. Słuchający jest bardzo dobrze odseparowany od otoczenia. Materiał użyty do padów jest bardzo przyjemny, dla małżowiny usznej. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić to niewielki dyskomfort podczas wielkogodzinnej sesji w momencie, kiedy nosimy okulary. Pady są na tyle mocno dociskane do głowy, iż można poczuć, że ma się okulary na nosie.

Na plus jest również przewód dostarczony w komplecie. Słuchawki można podłączyć przy użyciu złącza 3,5 mm oraz przejścia na jego większy odpowiednik, który również znajduje się w zestawie.

Słuchawki Ultrasone Signature PURE – dla kogo?

W tym miejscu należy zaznaczyć, że słuchawki nie są przeznaczone do wszystkich. Z pewnością osoby chcące się komunikować przez Internet w trakcie gry z nich nie skorzystają, ponieważ Signature PURE nie dysponują mikrofonem. Ze słuchawek z pewnością nie skorzystają osoby, którym zależy na łączności bezprzewodowej z wiadomych przyczyn.

Osoby dla których muzyka jest bardzo ważnym elementem życia powinny się zainteresować tym modelem. Przemawia za tym wysoka jakość poszczególnych elementów jak i jakość dźwięku na wysokim poziomie. Słuchawki można również przenosić ze sobą dzięki dostarczonemu etui.

Słuchawki Ultrasone Signature PURE – czy warto kupić?

W chwili premiery słuchawki Ultrasone Signature PURE zostały wycenione na około 800 złotych. Dla fanów muzyki i dobrego filmu jest to idealna propozycja. Jakość idzie w parze z ceną.

Podsumowanie

Słuchawki Ultrasone Signature PURE to rozwiązanie dla węższego grona osób, które doceniają jakość dźwięku i wykonania, a pozostałe aspekty w postaci sterowania w słuchawce czy też łączności bezprzewodowej nie mają znaczenia. Po zakupie z pewnością nikt go nie będzie żałował.