Microsoft Windows 8.1 Update 1 to druga już aktualizacja najnowszego systemu operacyjnego firmy z Redmond. Gigant wprowadzając w życie kolejne aktualizacje stara się odpowiadać na potrzeby swoich użytkowników i z każdą przybywa coś, co wielu z nas chciałoby mieć wraz z premierą systemu w roku 2012. Microsoft Windows 8.1 Update 1 wprowadza kilka usprawnień, ale niestety nie wprowadza znanego z innych systemów Windows menu Start. Więcej szczegółów znajdziecie w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Microsoft Windows 8.1 Update 1 - zmiany w wyglądzie?

Oczywiście zmiany takie są, ale można wręcz napisać, że kosmetyczne. Z prawej strony przy logo użytkownika w interfejsie Modern UI pojawił się przycisk zasilanie, który umożliwia wyłączanie, ponowne uruchamianie oraz uśpienie komputera. Zmiany pojawiły się także przy samych kafelkach. Po aktualizacji użytkownik ma możliwość przypięcia ich to paska zadań w tradycyjnym pulpicie. Pierwsze wrażenie, co do tej zmiany nie jest może rewolucyjne, ale po dłuższym używaniu jest z pewnością na plus. Nie musimy się już przenosić do Modern UI jeśli chcemy włączyć aplikację sklepu. Wystarczy kliknąć na ikonę sklepu i voila.

Kolejną zmianą w wyglądzie i funkcjonalności systemu jest możliwość zamykania aplikacji Modern UI za pomocą krzyżyka w prawym, górnym rogu. Ponadto mamy także możliwość minimalizowania aplikacji Modern UI do paska zadań w tradycyjnym pulpicie. Wydaje się, że na to czekało wielu użytkowników systemu Windows 8.1. Czas pokaże czy udział Windows 8.1 wzrośnie. 

Microsoft Windows 8.1 Update 1 - rewolucyjne zmiany?

Microsoft mówił głośno o przygotowywanej aktualizacji od dłuższego czasu i zapewniał, że aktualni użytkownicy z pewnością docenią kolejne zmiany. Oczywiście gigant chciał aby było to rewolucyjne, a tak nie jest. Elementy, o których już wspomnieliśmy powinny się znaleźć na samym początku. Podobnie takie ulepszenia jak wyświetlanie dodatkowych opcji po kliknięciu prawym klawiszem myszy na aplikację Modern UI. W chwili obecnej mamy możliwość jej odinstalowania, przypięcia do paska zadań i to tyle z nowości jeśli chodzi o kafelki.

Pozostałe elementy czy aplikacje Modern UI między innym sklep nie zostały dostosowane dla użytkowników, którzy nie posiadają interfejsu dotykowego. Poruszanie się z lewej do prawej i na odwrót jest niekomfortowe. Dlaczego Microsoft nie wprowadzi wyboru? Nie wiadomo. 

Microsoft Windows 8.1 Update 1 - podsumowanie

Na tym zakończymy opisywanie nowości w Microsoft Windows 8.1 Update 1 ponieważ nie ma ich tak wiele. Być może gigant z Redmond planuje wprowadzenie kolejnych, co można wywnioskować po nazwie Update 1. Reasumując wprowadzone zmiany są małe, ale wprowadzają powiew świeżości i to cieszy. Mamy tylko nadzieję, że powiewów będzie zdecydowanie więcej.