Za nami prawie pierwsza dekada września, a więc premiery nowych urządzeń zbliżają się wielkimi krokami. Firma Google zapowiedziała premierę kolejnej edycji smartfona Pixel 8 oraz zegarka Pixel Watch 2. W sieci można przeczytać mnóstwo informacji dotyczących nowych urządzeń, gdyż Google nie kryje się z designem i specyfikacją.

Na pokładzie Google Pixel 8 znajdziemy 6,17-calowy ekran OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Ponadto sercem konstrukcji będzie chip Google Tensor G3. Na tyle znajdzie się podwójny aparat 50 + 12 Mpix. CPU będzie wspierane przez 8 GB pamięci operacyjnej. Na dane producent przeznaczył 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Model Google Pixel 8 Pro otrzyma większy ekran o przekątnej 6,7-cala LTPO pOLED z częstotliwością odświeżania od 5 do 120 Hz. Procesor Google Tensor G3 będzie wspierany przez 12 GB pamięci operacyjnej. Dane zapiszemy w pamięci wewnętrznej o pojemności 256 lub 512 GB. Zdjęcie wykonamy przy użyciu potrójnego aparatu 50 + 64 + 48 Mpix. Dodatkowo producent dokłada czujnik temperatury. Całość ma być zasilana przez baterię o pojemności 4950 mAh.

Na sam koniec zostawiliśmy zegarek Google Pixel Watch 2, o którym wiadomo najmniej. Należy się spodziewać, że producent poprawił czas pracy na baterii i udoskonalił niedociągnięcia z pierwszej edycji zegarka.

Premiera smartfonów Google Pixel 8 i zegarka Pixel Watch 2 odbędzie się 4 października. Ceny urządzeń na chwilę obecną nie są znane. Należy się jednak spodziewać wyższych cen od poprzedniej edycji.