System operacyjny to jeden z najważniejszych elementów w całym ekosystemie Apple. Tak naprawdę, gdyby nie system popularność sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka mogłaby być dużo mniejsza. Jednak rozwój iOS 18 i macOS 15 został wstrzymany. Dodamy, że premiera nowego systemu zaplanowana jest na wrzesień bieżącego roku.

Prace nad nowymi wersjami systemu trwają już od jakiegoś czasu. Według informacji, które można znaleźć w Internecie gigant chce zintegrować system z usługami sztucznej inteligencji, co ma pomóc dogonić konkurencję w tym zakresie. Okazuje się jednak, że wspomniane prace nie idą zgodnie z harmonogramem.

Głównym powodem wstrzymania prac nad rozwojem systemu jest duża ilość błędów, które zostały wykryte podczas wewnętrznych testów. W celu usunięcia wykrytych błędów prace nad system zostały wtrzymane na tydzień. Wydaje się to być krótki okres, ale przerwa może wpłynąć na datę premiery systemu.

Wszystko zależy od zespołu inżynieryjnego Apple. Miejmy nadzieje, że chwilowe problemy z systemem nie wpłyną znacząco na datę premiery iOS 18 i macOS 15.