W ofercie firmy Genesis pojawił się nowy mikrofon skierowany do streamerów i youtuberów. Model oznaczony symbolem Radiu 600 G2 to następca uznanego modelu Radium 600. Jak podaje producent mikrofon ma się charakteryzować solidną konstrukcją. Ponadto firma Genesis zastosowała mikrofon pojemnościowy o kardioidalnej charakterystyce.

Genesis Radium 600 G2 pracuję z maksymalną częstotliwością próbkowania 48 kHz. Pasmo przenoszenia wynosi od 30 do 18000 Hz, co ma się przełożyć na bardzo dobrą jakość nagrywanego dźwięku. Producent wraz z mikrofonem dokłada statyw biurkowy oraz koszyk antywstrząsowy z gwintem 5/8”, co ma eliminować różnego rodzaju wstrząsy i wibracje.

Na Genesis Radium 600 G2 znajdziemy pokrętła do regulacji czułości nagrywania i głośności odsłuchu, co jest dużym atutem w trakcie tworzenia materiałów wideo. Producent umieścił na 600 G2 przycisk umożliwiający natychmiastowe wyłączenie nagrywania.

Na pokładzie mikrofonu znajdziemy gniazdo jack 3,5 mm do podłączenia słuchawek oraz USB-C. Mikrofon Genesis Radium 600 G2 został wyceniony na 399 złotych.