Z pewnością każdy z nas wie, że NEONET to jedna z największych sieci elektromarketów działających na polskim rynku. Dodamy, że spółka powstała w 2003 roku we Wrocławiu i jak dotąd bardzo dobrze radziła sobie na rynku. Do czasów teraźniejszych firma dysponowała 300 sklepami w całym kraju. Niestety konkurencja i ciężkie warunki gospodarcze zmusiły firmę do relokacji sklepów w bardziej atrakcyjne miejsca. Jak widać nie przyniosło to zamierzonego skutku.

Informacja może być sporym zaskoczeniem dla osób, które nie obserwują tego segmentu rynku. Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Firma w ciągu roku otwierała od 20 do 25 sklepów podaje dyrektor rozwoju sieci NEONET. Niestety rosnące koszty utrzymania i rozwój konkurencyjnych firm zmusił zarząd spółki do wniesienia wniosku o upadłość 28 listopada 2023 roku. Dzisiaj wniosek został wpisany do repertorium KRZ.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jak potoczy się rozwój sytuacji. Miejmy nadzieję, że firma będzie wstanie odbić się o dna i dalej będzie funkcjonowała na rynku.