W ofercie firmy TP-Link pojawił się nowy system rozszerzający łączność bezprzewodową. System został oznaczony symbolem Deco X10. Rozwiązanie proponowane przez firmę TP-Link idealnie sprawdzi się w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, gdzie jeden router nie jest wstanie pokryć zasięgiem całej powierzchni.

TP-Link Deco X10 wykorzystuje standard Wi-Fi 6, co przekłada się na maksymalny transfer do 1500 Mb/s w dwóch pasmach. W paśmie 5 GHz prędkość może wynieść do 1201 Mb/s, a w paśmie 2,4 GHz do 300 Mb/s. Ponadto na pokładzie znajdziemy dwa porty gigabitowe WAN/LAN, co przełoży się na jeszcze bardziej wydajną prace lub rozrywkę, gdzie prędkość łącza ma duże znaczenie.

Oprogramowanie zastosowane w TP-Link Deco X10 posiada funkcje QoS, która pozwala na nadawanie priorytetów urządzeniom podłączonym do systemu. W kwestii bezpieczeństwa firma zdecydowała się na szyfrowanie WPA3 wraz z usługą TP-Link HomeShield. Bardzo ważną kwestią jest także możliwość ustalania profili dla każdego użytkownika zapewniając tym samym jeszcze większe bezpieczeństwo. Funkcja ta pozwala również na określenie czasu w jakim wybrany użytkownik ma dostęp, np. do Internetu.

System Wi-Fi TP-Link Deco X10 będzie oferowany w następujących cenach:

  • 1-pack – 260 złotych,
  • 2-pack – 500 złotych,
  • 3-pack – 730 złotych.

Oczywiście ceny są orientacyjne.