Noctua, renomowany producent rozwiązań chłodzących do komputerów, wprowadził na rynek nową generację swoich flagowych coolerów – NH-D15 G2. Produkty tej austriackiej firmy, choć kosztowne i o charakterystycznym wyglądzie, słyną z doskonałej jakości i wydajności. Nowa seria obejmuje trzy różne modele: standardowy NH-D15 G2, NH-D15 G2 HBC (High Base Convexity) oraz NH-D15 G2 LBC (Low Base Convexity).

Nowa generacja flagowych coolerów

NH-D15 G2 to standardowy wariant, przeznaczony do popularnych zestawów komputerowych z podstawkami AM5 i LGA 1700. Konstrukcja chłodzenia została zoptymalizowana pod kątem idealnego przylegania do procesora, co zapewnia doskonałe właściwości chłodzące. Cooler jest wyposażony w podkładki NM-ISW1, które zmniejszają ryzyko deformacji procesora.

chłodzenie CPU Noctua NH D15 G2 500px min

Specjalistyczne modele dla różnych potrzeb

Model NH-D15 G2 HBC jest zaprojektowany z myślą o systemach, w których element ILM (Independent Loading Mechanism) płyty głównej wywiera zwiększony nacisk na procesor. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, których procesory uległy lekkiej deformacji podczas długotrwałego użytkowania.

chłodzenie CPU Noctua NH D15 G2 2 500px min

NH-D15 G2 LBC, przeciwnie, jest przeznaczony dla procesorów o bardzo płaskiej powierzchni, na które mechanizm ILM nie wywiera nadmiernego nacisku. Ten model idealnie przylega do procesorów AM5 nawet bez specjalnych podkładek.

Ulepszenia techniczne

NH-D15 G2 to następca znanego modelu NH-D15, wyposażony w kilka kluczowych ulepszeń. Chłodzenie wykorzystuje wentylatory NF-A14x25r G2, układ ośmiu ciepłowodów oraz asymetryczne stosy żeberek, które zapewniają optymalny przepływ powietrza. Dzięki tym rozwiązaniom NH-D15 G2 cechuje się znakomitą wydajnością i kulturą pracy, mogąc konkurować z wieloma coolerami typu AIO. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby nie zasłaniała górnego slotu PCIe x16 w większości płyt głównych.

Cena i dostępność

Coolery Noctua NH-D15 G2 są dostępne w trzech wariantach: standardowym, HBC i LBC, każdy w cenie 149,90 euro. Firma Noctua oferuje na swoje produkty sześcioletnią gwarancję, co dodatkowo potwierdza ich wysoką jakość i niezawodność.