MSI, znany głównie z wysokiej jakości sprzętu gamingowego, wkracza również na rynek komputerów biurowych i rozwiązań dla biznesu dzięki swojemu najnowszemu miniPC, MS-C918. Ten kompaktowy komputer został wyposażony w energooszczędny procesor Intel N100 z rodziny Alder Lake-N oraz szereg funkcji, które sprawiają, że jest idealnym wyborem do zastosowań biurowych, sal konferencyjnych oraz digital signage.

miniPC MSI MS C918

MSI MS-C918 ma zaledwie 80 mm szerokości, 80 mm długości i 36 mm wysokości, co czyni go niezwykle kompaktowym urządzeniem, łatwym do umieszczenia nawet w ograniczonych przestrzeniach. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje imponujące możliwości, w tym obsługę dwóch wyjść HDMI 2.0, umożliwiających podłączenie do dwóch monitorów 4K przy odświeżaniu 60 Hz. Dodatkowo, obsługa HDMI CEC pozwala na wygodne zarządzanie urządzeniem za pomocą pilota telewizora.

Pod względem łączności, MS-C918 wyposażony jest w Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2, zapewniając szybkie i stabilne połączenia bezprzewodowe. Port Ethernet gwarantuje natomiast szybkie połączenie przewodowe o prędkości 1000 Mb/s.

Sercem tego miniPC jest procesor Intel N100 z rodziny Alder Lake-N, oferujący 4 rdzenie Efficient, które obsługują 4 wątki logiczne i osiągają maksymalną częstotliwość 3,4 GHz. Zintegrowana pamięć masowa eMMC o pojemności 128 GB oraz pamięć RAM LPDDR5 o pojemności do 4 GB zapewniają płynną pracę i szybkie uruchamianie aplikacji.

Urządzenie posiada także gniazdo na karty SD, które obsługuje pojemności do 2 TB, co pozwala na łatwe rozszerzenie przestrzeni magazynowej.

MS-C918 działa na systemie operacyjnym Windows 11 IoT Enterprise, co zapewnia stabilność i wsparcie dla zaawansowanych funkcji biznesowych.

MiniPC MSI MS-C918 jest już dostępny w sprzedaży poprzez partnerów handlowych MSI, gdzie ceny są ustalane indywidualnie na podstawie potrzeb i wymagań klienta. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw poszukujących kompaktowego, a zarazem wydajnego rozwiązania do różnorodnych zastosowań biurowych i konferencyjnych.