W ofercie firmy Chieftec pojawiły się dwie obudowy komputerowe. Pierwsza z nich została oznaczona symbolem APEX natomiast druga APEX AIR. Obie obudowy przeznaczone są do montowania płyt w formacie E-ATX. Do wnętrza zmieścimy sporą ilość podzespołów, a nawet chłodnicę o szerokości 420 mm. Dodatkowo producent przygotował specjalne zawiasy do szkła hartowanego.

Na pierwszy rzut oka obie obudowy są praktycznie takie same. Dopiero kiedy przyjrzymy się bliżej zauważymy, że model z dopiskiem APEX został wyposażony w wentylatory ARGB i przedni panel wykonany ze szkła hartowanego. W modelu APEX AIR hartowanego panelu nie uświadczymy, ale za to firma Chieftec zastosowała front z siatki mesh. W tym modelu zastosowano wentylatory bez podświetlenie LED.

Długość każdej z obudowy to 465 mm, szerokość 230 mm i wysokość 495 mm. Waga modelu z podświetleniem to 8 kg. Model z dopiskiem AIR waży nieco mniej – 7,3 kg.

Czas napisać o formatach płyt głównych. Obudowy od Chiefteca pozwalają na zamontowanie formatu Mini ITX, M-ATX, E-ATX oraz na montaż zasilacza o maksymalnej długości do 220 mm. W przypadku układów graficznych użytkownik może sobie pozwolić na montaż jednostki o maksymalnej długości 400 mm. Chłodzenie CPU może mierzyć maksymalnie 175 mm.

Na koniec pozostały nam dyski. Obudowy Chieftec APEX i APEX AIR są wstanie zmieścić dwa dyski HDD 3,5-cala i trzy dyski HDD/SSD 2,5-cala.

Firma Chieftec nie podała na chwilę obecną daty premiery i ceny obu konstrukcji.